slider1
slider3
slider2

Projektas IPA-E (inkliuzinis meninis ugdymas Europoje)

Kuopio mieste, Suomijoje vasario 6-9 d. vyko IPA-E (inkliuzinis meninis ugdymas Europoje) projekto konferencija. Inkliuzija (įtraukimas) pedagogikoje principiniai neturėtų būti kažkas naujo, nes tai apima mūsų vertybes: toleranciją, empatiją, supratimą, pripažinimą, skatinimą. Šios vertybės ypač aktualios ugdymo procese, tai aktualu ir to mes vis dar siekiame.

Konferencijoje dalyvavo delegacijos iš 12 skirtingų šalių! Visi su savo patirtimi inkliuziniame ugdyme, vieni didesne, kiti mažesne. Konferencijos tikslas buvo perimti, pasidalinti idėjomis, patirtimis ir praktikomis. Dominavo diskusija, kad visas pasaulis eina įtraukia kryptimi, visi siekia prisijaukinti žodį „inclusive“ ir patapti įtraukiomis bendruomenėmis su pasitikėjimu, lygybe, pagarba ir pagalba vieni kitiems. Kitas akcentas, kad tik kartu esame stiprūs. Daug daugiau galime nuveikti kartu, nei po vieną. Mūsų mokyklos mokytojos Jurgita ir Kristina kaip ir kiti projekto dalyviai konferencijos metu skaitė  po keletą pranešimų, dalijosi patirtimi.

Pats svarbiausias projekto ir konferencijos tikslas, kad profesionalus muzikinis ugdymas būtų prieinamas visiems. Ne paslaptis, kad menas ir muzika turi pozityvų poveiki asmenybės vystymuisi, socialinei aplinkai, ekonomikai. Todėl prieinamumas mokytis muzikos turėtų būti įmanomas visiems norintiems. Muzika priklauso ne tik geriausiems ir sveikiems, ji priklauso visiems. Esminis faktorius vaiko gerovė, individualizuotas ugdymas, kuris duoda daug pozityvo tiek vaikui, tiek mokytojui.

Pasak Annukkos Knuuttilos, šio projekto idėjos autorės, kuri turėdama profesionalios muzikos teoretikės diplomą nusprendė toliau siekti mokslų įtraukiojoje pedagogikoje ir tapo šioje srityje viena iš pradininkių Suomijoje, šio suvažiavimo kulminacija visgi buvo pati muzika, tai Kristinos Kuprytės (kanklės) ir Pietri Makkonen (akordeonas) koncertas “Feeling inclusive”. Muzikantų profesionalumas ir programa visus  privertė pirmoje dalyje verkti, o antroje juoktis. Išlaisvintos emocijos atvėrė visiems širdis ir visi tapo kaip viena šeima, dirbanti ir siekianti to paties tikslo – inkliuzijos visuomenėje.

Šiaulių 1-ąją muzikos mokyklą  šiame projekte atstovauja mokytojos Kristina Kuprytė ir Jurgita Bubnienė.

© 2019 mir.lt