slider1
slider3
slider2

Renginys, skirtas Edvardo Grygo 175-osioms gimimo metinėms paminėti

2018 m. lapkričio 29 d. Šiaulių 1-ojoje muzikos mokykloje įvyko renginys, skirtas Edvardo Grygo 175-osioms gimimo metinėms paminėti. Tai vienas iš renginių, skirtų Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos 70-mečiui. Klausytojams buvo pristatytas nacionalinės muzikos klasikas, genialus kompozitorius, nepaprastai mylėjęs savo tėvynę ir žavėjęsis liaudies dainomis. Mokyt. Aurelijos Urniežienės pasakojimas ir mokinių jautriai atliekami E. Grygo muzikos kūriniai nukėlė klausytojus į XIX–XX a. sandūros Norvegiją – tokią, kokią matė kompozitorius: su troliais ir drugeliais, slėpiningais vakarais ir naktimis, elegiška lyrika ir gyvybingais liaudies šokiais.

Mokinių atliekama melodinga ir nuoširdi E. Grygo muzika sukūrė lyrišką vakaro nuotaiką.

E. Grygo kūrinius atliko:

A. Vaišvilaitė ir Ž. Lesauskaitė (mokyt. I. Lapukienė); G. Globytė (mokyt. A. Sutkienė); E. Ivanauskaitė (mokyt. A. Sutkienė); S. Navickas (mokyt. Z. Drakšas, koncertmeisteris D. Danilaitis); K. Fokė (mokyt. L. Bubnienė); D. žigaitė ir V. Baranauskas (mokyt. R. Zubrickas, koncertmeisterė L. Bubnienė); M. Šalkutė ir M. Šalkus (mokyt. L. Bubnienė ir R. Zubrickas); M. Milašauskaitė (mokyt. N.  Prascevičienė, koncertmeisterė G. Mikalėnaitė); U. Stirbytė (mokyt. R. Stauskienė); E. Kononenko (mokyt. A. Jonaitis, koncertmeisterė D. Burokaitė); M. F. Rimkevičiūtė (mokyt. E. Grigorjeva); kanklininkių ansamblis: A. Baužaitė, A. Lideikytė, G. Andriejaitytė, A. Domeikaitė (mokyt. K. Kuprytė); smuikininkų ansamblis Fiori musicali (mokyt. N. Prascevičienė, koncertmeisterė N. Krikščiūnė).

Renginį organizavo ir vedė mokyt. Aurelija Urniežienė.

© 2019 mir.lt