slider1
slider3
slider2

Tautinio paveldo puoselėjimas minint Etnografinių regionų metus

Daugumoje šeimų gyvosios etninės kultūros tradicijų tąsa yra nutrūkusi ir jos palaikymas reikalauja pastangų. Ne veltui Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. paskelbė etnografinių regionų metais.

Kaip savo mokiniams perteikti regionų savitas tarmes, gyvensenos, elgsenos bruožus, vingriausias melodijas, nei kiek nedvejojo Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokytojai. Pagrįstas poreikis skiepyti norą grįžti prie savo „šaknų“, domėtis mūsų protėvių sukurtu kultūrinio paveldo pažinimu subūrė visą mokyklos bendruomenę. Balandžio  17 d. vyko popietė, skirta Lietuvos etnografinių regionų metams.

Mokytoja Eglė Janušauskienė supažindino su Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos regionais. Aukštaitišką dvejinę – sutartinę atliko mergaičių vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“ (vadovė G. Palujanskienė). Puikia žemaitiška tarme mįsles dalyviams ir žiūrovams užminė mokytojas Rimantas Narkus. Popietėje skambėjo suvalkiečių, dzūkų, Mažosios Lietuvos krašto dainos, jas atliko mokiniai su savo mokytojais, dainininkams kanklėmis pritarė mokytojos Jurgita Varkalienė ir Elena Ralienė. Susirinkusieji išgirdo tarmiškai sekamą pasaką „Apie žmogų ir mešką“, tarmiškų patarlių, o dzūkiškus žodžius teko versti į bendrinę kalbą, kad visi suprastų. Linksmą popietės nuotaiką kėlė skudutininkų ansamblis (vadovė Jurgita Varkalienė), smuiko bei akordeono specialybės mokiniai.

Šiaulių 1-oji muzikos mokykla ne tik siekia ugdyti jaunuosius muzikus, bet per kultūrinio paveldo pažinimą vyksta vaikų saviraiškos, pažinimo, savirealizacijos poreikių tenkinimas. Tokio pobūdžio renginiai padeda mokiniams ugdyti tautinį tapatumą, etnokultūrinį raštingumą, pažinti ir vertinti savo tautos ir Lietuvos tradicijų kultūrą, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, skatina pasididžiavimą ir pagarbą savo kraštui.

 

© 2020 mir.lt