slider1
slider3
slider2

XX nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso Šiaulių regiono etapas.

Šiaulių 1-oji muzikos mokykla pavasarį pasitiko į vieną vietą sukviesdama geriausius regiono pianistus ir stygininkus. Vyko XX nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso Šiaulių regiono etapas. Itin reikšminga, kad Aldonos Smilgaitės – Dvarionienės, Juliaus Andrejevo ir Aleksandro Jurgelionio iniciatyva dar 1974 m. pradėtas Balio Dvariono konkursas gyvuoja ir šiandien, tai tarsi kompozitoriaus susitikimo su vaikais tąsa.

Pianistų konkurse meistriškumą demonstravo 22, stygininkų -7 jaunieji muzikantai, dauguma jų – šiauliečiai, kiti atvykę iš Pakruojo Juozo Pakalnio, Joniškio Algimanto Raudonikio, Kelmės Algirdo Lipeikos, Naujosios Akmenės, Kuršėnų, Ventos, Radviliškio muzikos mokyklų. Į finalinį etapą, kuris vyks balandžio mėn. Vilniuje, pateko 17 pianistų ir visi stygininkai. Jų gretose net 8 Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokiniai. Pasak stygininkų konkurso vertinimo komisijos pirmininko prof. dr. Jurgio Dvariono, „Šiaulių krašte yra gabių vaikų ir jie labai gerai paruošti.

Ne vienas jų turi galimybę įsilieti į muzikų gretas pačiame aukščiausiame lygyje“. Profesoriui antrino ir Aleksandras Jurgelionis, pianistų konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, dviem atlikėjoms, tarp kurių ir mūsų muzikos mokyklos mokinė Lėja Krikščiūnė, finaliniame etape pasiūlęs rungtis ne saviraiškos ugdymo, bet profesinio rengimo kategorijoje.

Konkursas apima jauniausių muzikantų grupę, pasak organizatorių, tai ne tik galimybė užčiuopti talentus pačioje vystymosi pradžioje, bet ir įsiklausyti vieniems į kitus, kurtis stiprioms muzikų bendruomenėms. Tačiau pats didžiausias laimėjimas, tai Muzikos kelias, kuriuo eidami suteikiame džiaugsmą kitiems ir patys praturtėjame.

 

© 2019 mir.lt