slider1
slider3
slider2

Metodinis renginys-praktikumas ,,Kūrybiškumo ugdymas pamokoje“

2023 sausio 26 d. Šiaulių 1 -ojoje muzikos mokykloje įvyko Tautinių instrumentų ir akordeono skyriaus metodinis renginys -praktikumas ,,Kūrybiškumo ugdymas pamokoje“.

Pasidalinti gerąja patirtimi atvyko svečiai iš Akmenės rajono meno mokyklos, kanklių mokytoja Loreta Rimkuvienė su ansambliu „Arpedžio” ir Ventos muzikos mokyklos kanklių mokytoja Auksė Nainytė.

Mokytoja ekspertė Loreta Rimkuvienė skaitė metodinį pranešimą „Motyvacija mokytis muzikos be instrumento“, kuriame išskyrė pagrindinius savo metodikoje naudojimo būdus, kaip įtraukti vaikus mokytis muzikos neturint instrumento.

Muzikinę medžiagą iliustravo mokinių kanklininkių ansamblis, kuris atliko keletą išradingai kanklėms pritaikytų kūrinių.

Metodinį pranešimą „Kūrybiškumo ugdymas pamokoje per improvizaciją“ skaitė mūsų mokyklos kanklių mokytoja Kristina Kuprytė, kuri išskyrė įtraukų mokinių mokymą per kūrybą ir paprastos muzikinės formos laisvą improvizaciją pamokoje. Išbandyti ir pritaikyti tai praktikoje turėjo galimybę kanklininkių ansamblis „Arpedžio”, kuris kartu su mūsų mokyklos kanklininkėmis atliko bendrą kūrinį, jį paįvairinant nesudėtinga improvizacija.

Akordeono mokytoja ekspertė Vitalija Ponelienė skaitė metodinį pranešimą ,,Žodžio ir muzikos sintezės pritaikymas ugdymo procese per kūrybiškumą“. Mokytoja pasidalino metodine medžiaga per žodį, per asociacijas, jų įtaką, siekiant atrasti ryšį tarp muzikos ir bendrinės šnekamosios kalbos, mokantis groti akordeonu. Pristatė aprobuotus savo kūrinių leidinius ,,Muzikiniai pasakojimai“ (I-II dalys) ir ruošiamą leidinį ,,Muzikiniai nuotykiai“.

Renginį suorganizavo Tautinių instrumentų ir akordeono skyrius, kurio iniciatorė mokytoja Kristina Kuprytė. Tikėtina, kad ši graži draugystė tarp mokyklų ir kolegų, tęsis dalinantis gerąja patirtimi ir metodine sklaida.

© 2024 mir.lt
Uždaryti valdymą