slider1
slider3
slider2

Muzikologijos konferencija „MUZIKA+, arba Muzikos ryšys su kitais menais

2021 m. kovo 6 d. vyko Vilniaus „Lyros“ ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų organizuota nuotolinė tarptautinė muzikos ir meno mokyklų moksleivių muzikologijos konferencija „MUZIKA+, arba Muzikos ryšys su kitais menais“. Šių metų konferencijos tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi muzikos istorija ir jos santykiu bei atspindžiais kituose menuose.

Renginyje dalyvavo mokiniai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Telšių meno mokyklos, Gargždų muzikos mokyklos, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos.

Konferencijoje skaitė pranešimus ir svečiai iš užsienio šalių: Baku centrinės Gara Garayevo menų mokyklos (Azerbaidžanas), Kaliningrado S. Rachmaninovo vardo muzikos koledžo (Rusija) ir Lielvardės apskrities muzikos ir meno mokyklos (Latvija).

Gausiai konferencijos dalyvių ir klausytojų auditorijai buvo pristatytas ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos 7-os klasės mokinės Emilijos Jakubėnaitės pranešimas „Vilniaus architektūros atspindžiai Eduardo Balsio Simfonijoje-koncerte“. Mokinę konferencijai paruošė mokytoja Aurelija Urniežienė.

© 2023 mir.lt