slider1
slider3
slider2

„Šiuolaikinės lietuviškos fortepijoninės muzikos PARADAS“ švenčia 10-metį

Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos vaikų, muzikuojančių fortepijonu, mokslo metus vainikavo Lietuvos jaunųjų pianistų festivalis „Šiuolaikinės lietuviškos fortepijoninės muzikos PARADAS – 2022“. Renginys jubiliejinis, 10-asis, mokykloje organizuojamas nuo 2002 metų.

Festivalio idėja kilo mokytojai Saulei Žentelienei, siekiant susipažinti su šiandien Lietuvoje fortepijonui rašančiais kompozitoriais bei praturtinti mokinių ir mokytojų repertuarą naujausiais jų kūriniais. Taip pat norėta paskatinti Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokytojų bendradarbiavimą, dalijimąsi profesine patirtimi.

Lietuvių autorių kūrinius fortepijonui atliko per 70 jaunųjų pianistų, besimokančių Kėdainių, Šakių, Kretingos, Jurbarko, Radviliškio, Pakruojo, Kuršėnų, Šiaulių 1-ojoje, Dainų, „Juventos“ meno/muzikos mokyklose.

Festivalio programoje skambėjo 25 kompozitorių kūriniai, tarp jų ir šiauliečių – Sigimanto Žentelio, Gedimino Kalino, Algirdo Bružo, Dainiaus Danilaičio parašytos pjesės.

Norą dalyvauti jubiliejiniame festivalyje išreiškė ir koncertines programas atliko gausus Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos vaikų būrys – Lėja Krikščiūnė, Agota Gaigalė, Marta Nauronytė, Jelizaveta Zaiceva, Gabrielė Paulikaitė, Augustė Čepytė, Dainius Čalnaris, Austė Staškauskaitė, Simona Kievišaitė, Gretė Jakovlevaitė, Marta Steponaitytė, Viktorija Gerasimova, Morta Žalalytė, Ariana Jonavičiūtė, Rugilė Daraškaitė, Andrėja Abelkytė, Laurynas Andrulis, Meda Prielaidaitė, Rusnė Šiuparytė, Estela Bučiūnaitė, Viltė Kiuraitė, Enrika Klovaitė, Danielė Bagočiūtė, Ugnė Platbarzdytė, Eldaras Kononenko, Lukrecija Kanaukaitė, Dagnė Andrulytė, Deimilė Vozgirdaitė, Avgustina Marine Ziroyan, Mareta Ziroyan, Lėja Dargytė, Ema Kuizinaitė, Giedrė Globytė, Augustas Rimgaila, Alisija Dieninytė, Elija Jokubaitytė.

Festivalį organizavo mokytojai Saulė Žentelienė, Ina Lapukienė, Neringa Krikščiūnė, Kristina Vedeckienė, mokyklos direktorius Vygintas Ališauskas.

© 2024 mir.lt
Uždaryti valdymą