slider1
slider3
slider2

Tarptautinis instrumentinės muzikos virtualus konkursas ,,Golden Keys“ (Bulgarija)

2021 vasario 11-19 d. vyko Tarptautinis instrumentinės muzikos virtualus konkursas ,,Golden Keys“ Bulgarijoje Veliko Tarnovo mieste. Šiame konkurse sėkmingai dalyvavo Šiaulių 1 -osios muzikos mokyklos akordeonistai: Augustas Rimgaila ir Karolis Rauba.

Dalyvaujant konkurse, organizatoriai European Association of Folklore festivals, buvo privaloma atlikti savo šalies muziką.

Konkursui ruošti mokinius Augustą ir Karolį mokytoja Vitalija Ponelienė ryžosi žinodama, kad laukia iššūkis, nes abu mokiniai dalyvaus toje pačioje 10-12 metų amžiaus kategorijoje (gausiausia) ir varžysis tarp 15 dalyvių iš kitų šalių: Bulgarijos, Lenkijos, Slovakijos, Rusijos, Bosnia ir Herzegovina, Suomijos, Estijos, Lietuvos geriausių mygtukinių ir klavišinių instrumentų atlikėjų.

Džiugu, kad Karolis (12 metų) ir Augustas (10 metų) įvertinti II (sidabro) laipsnio Laureatų diplomais ir Padėkomis.

Mokiniai konkursui paruošė programą, kurioje skambėjo jų mokytojos Vitalijos Ponelienės pagal lietuvių liaudies tautosaką sukurti kūriniai.

Tai, pasak mokytojos, buvo dar vienas iššūkis, pareikalavęs didelės atsakomybės, nes atstovavome ne tik savo mokyklą, miestą, bet ir šalies kultūrą- liaudies (folklore) muziką.

Dalyvauti tokiuose konkursuose yra vertinga visapusė patirtis: viešai paskelbti visų dalyvių video įrašai, kuriuos girdėjo 5000-6000 klausytojų (organizatorių info), pažintis su kitų šalių atlikimo mokykla, dėstoma skirtinga metodika ir patirties sklaida.

Konkurso uždarymo metu per Zoom platformą džiugu buvo išgirsti, kad susidomėjimas šiuo konkursu buvo didžiulis, paskelbus bendrą balsavusiųjų 20000 skaičių.

Reikia manyti, kad už visus dalyvavusius lietuvaičius gausiai balsavo ir mūsų šalies žmonės. Dėkojame visiems balsavusiems bendruomenės nariams, draugams, bičiuliams už Augusto ir Karolio atliekamą muziką, palaikymą, supratingumą ir nuoširdumą.

© 2023 mir.lt