slider1
slider3
slider2

Edukacinis – pažintinis projektas „Valio, atostogos“

Kartais, norint turiningai praleisti  laisvalaikį, visai nereikia lėkti į kitą pasaulio kraštą. Užtenka pasidairyti aplinkui, po Lietuvos miestelius.

2015 m. birželio 2 d. vasaros atostogas Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokiniai pradėjo edukacine – pažintine kelione po Jurbarką ir jo apylinkes.

Pirma maršruto stotelė – Šilinės smuklė. Apžiūrėję gamtos ir etnografijos ekspozicijas, susipažinę su žvejybos tradicijomis Nemuno upės pakrantėse, patraukėme vienu vaizdingiausių Lietuvoje – Rojaus keliu. Vienoje pusėje Nemunas, kitoje – pilys, piliakalniai ir dvarai.

Pažintį su Jurbarko kraštu tęsėme Veliuonos miestelyje. Siaurais ir stačiais laiptukais pakilę į bažnyčios varpinės bokštą grožėjomės gamtovaizdžio panorama.

Kopti taip patiko, kad turėjome jėgų įveikti net du piliakalnius – Ramybės bei Gedimino kapo. Manoma, kad čia amžino poilsio atgulė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas.

Keliaudami toliau aplankėme Raudonę, garsėjančią raudonų plytų pilimi bei  nuostabaus grožio, apsuptą net penkiais tvenkiniais, Panemunės pilį.

Gal būtume čia pabuvę ilgiau, bet buvusioje Jurbarko dvaro cerkvėje, dabartinėje parodų ir koncertų salėje, mūsų labai laukė Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai.

Dviejų mokytojų – Saulės Žentelienės (Šiaulių 1-oji muzikos mokykla) ir Jovitos Misiūnienės (Jurbarko A. Sodeikos meno mokykla) draugystės dėka gimė bendras projektas „Valio, atostogos“. Šio projekto kulminacinis akordas – koncertas, subūręs abiejų mokyklų mokinius bendram pasirodymui. Parodų ir koncertų salėje laisvų vietų nebuvo. Klausytojai džiaugėsi profesionaliu jaunųjų pianistų pasirodymu, o atlikėjai grožėjosi į cerkvės skliautus susigeriančiu fortepijoninės muzikos aidu.

Daug sužinoję, parodę save, pamatę kitus ir maloniai pavargę, į mokyklą  parvežėme nelengvą užduotį. Pasak koncerto vedėjos Kristinos Vedeckienės, laukia atsakomasis vizitas: A. Sodeikos meno mokyklos mokiniai nori pamatyti mūsų gimtąjį miestą – Šiaulius.

 

 

 

© 2024 mir.lt
Uždaryti valdymą