slider1
slider3
slider2

XX Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas

2018 m. balandžio 13-15 dienomis Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje vyko XX Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas.

Šiais metais, laimėję Šiaulių regiono Saviraiškos ugdymo kategorijos atrankoje, dalyvauti Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso finale tarp pačių geriausių 196 jaunųjų muzikantų buvo pakviesti ir 8 Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokiniai. Konkurso finale dalyvavo 4 smuikininkės – Greta Linkutė, Evelina Zokaitė (mokytoja Jovita Dambrauskienė, koncertmeisterės Irina Kudinova, Rasa Vaigauskaitė), Evelina Pabrėžaitė, Emilija Petrulevičiūtė (mokytoja Dangirutė Petrauskienė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė) ir 3 pianistės – Austėja Laurutavičiūtė (mokytoja Loreta Bubnienė), Martyna Vedeckytė (mokytoja Ina Lapukienė) ir Lėja Krikščiūnė (mokytoja Neringa Krikščiūnė).

Mokyklos mokinės sulaukė ypatingo pripažinimo: XX Nacionalinio B. Dvariono konkurso laureatėmis tapo: Lėja Krikščiūnė, Evelina Pabrėžaitė, Emilija Petrulevičiūtė, diplomantėmis – Martyna Vedeckytė, Evelina Zokaitė.
Evelina Pabrėžaitė ir Emilija Petrulevičiūtė (mokytoja Dangirutė Petrauskienė) tapo ne tik laureatėmis. Evelina nominuota „Už geriausią baroko epochos kūrinio atlikimą“, o Emilija – „Už geriausią kompozitoriaus Juliaus Andrejevo kūrinio atlikimą“.

Tai, kad į finalinį konkurso etapą pateko net 8 mokyklos mokiniai, yra didžiulis laimėjimas. Todėl pasidžiaukime ne tik mokyklą ir Šiaulių miestą garsinančiais vaikais, bet ir savo darbo profesionalais – Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokytojais.

© 2023 mir.lt